تکست گرافی

سایت آی تی سازان

فردا اینجا اغاز می شود

سایت آی تی سازان

فردا اینجا اغاز می شود

ارتش های دهگانه بزرگ دنیا را بشناسید

yasin mojarrad | يكشنبه, ۲۲ آذر ۱۳۹۴، ۱۲:۰۶ ق.ظ | ۰ نظر

ارتش های دهگانه بزرگ دنیا را بشناسید

توان نظامی و در اختیار داشتن ارتش های بزرگ همواره یک مزیت نظامی و حتی اقتصادی محسوب می شده است. برتری نظامی همواره در تمدن بشری یک هدف بوده است. تبدیل شدن به یکی از ارتش های قدرتمند جهان برای کشور شما احترام و تسلط بر کشورهای دیگر را به همراه می آورد و لازم به ذکر نیست که بسیاری از کشورها در این مسیر حرکت می کنند.

داشتن یک ارتش قوی همچنین برای کشور شما مزیت های اقتصادی به همراه دارد چراکه ارتش های قوی می توانند کنترل بیشتری بر روی مسیرهای تجاری داشته باشند. ارتش ها یک خدمت بسیار مهم و اساسی برای یک کشور به همراه دارند و آن ایجاد امنیت است، اما در شرایطی که کشورها برای تقویت نیروهای نظامی رقابت می کنند، این امر می تواند کارآمدی اقتصادی را از مسیر خود منحرف کند. پایگاه خبری بیزینس اینسایدر با ذکر این مقدمه به معرفی 10 ارتش قدرتمند جهان از نظر تجهیزات و تعداد نیرو پرداخته است که در ادامه ایمیل به آن می پردازیم.

1. در صدر جدول ایالات متحده آمریکا قرار دارد و آنها این برتری را از ۱۹۴۵ و به صورت قاطع از ۱۹۹۱ در دست دارند. همانطور که در ادامه اشاره می شود، آمریکا بیش از ۹ کشور دیگر این گزارش برای ارتش خود هزینه می کند. آمریکا به صورت سالانه ۵۷۷ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه می کند و هم اکنون ۱.۴ میلیون سرباز فعال، ۱۳ هزار و ۹۰۰ هواپیمای نظامی و ۸۸۵۰ تانک آماده حرکت در اختیار دارد. ارتش آمریکا همچنین قدرتمندترین ناوگان نیروی دریایی جهان را با ۲۰ ناو هواپیمابر در اختیار دارد. پس از آن فرانسه با داشتن چهار ناو هواپیمابر در رتبه دوم قرار دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

برای مطالعه بقیه مطالب به ادامه مطلب بروید

2. جایگاه دوم جدول به روسیه اختصاص دارد. روسیه حدود ۶۰ میلیارد دلار سالانه برای ارتشش هزینه می کند، حدود ۷۶۶ هزار سرباز فعال دارد و همچنین ۳۵۰۰ یگان هواپیمایی نظامی و ۱۵ هزار و ۳۹۸ تانک دارد. همانطور که می بینید روسیه بیشترین میزان تانک جهان را دارد و اخیراً نیز از تانک جنگی جدید آرماتا تی ۱۴ رونمایی کرد. جدا از اینکه روسیه دومین نیروی دریایی بزرگ جهان را پس از آمریکا دارد، این کشور بزرگترین تولیدکننده نفت جهان نیز است و به کشورهای دیگر لیست کنونی، نفت صادر می کند و این امر مزیت بیشتری به آن می دهد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

3. ارتش چین جایگاه سوم را دارد. بزرگترین مزیت ارتش چین داشتن ۲.۳۳ میلیون سرباز فعال است و دومین کشور بزرگ در زمینه تخصیص بودجه نظامی است و این میزان به ۱۴۵ میلیارد دلار می رسد. قدرت نظامی چین همچنین از آنجا حاصل می شود که آنها سومین نیروی دریایی بزرگ جهان را دارند و همچنین با داشتن ۹۱۵۰ تانک، دومین دارنده بزرگ تانک در جهان هستند. چین با داشتن ۲۸۶۰ یگان هواپیمایی نظامی، سومین ناوگان بزرگ جهان را دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

4. رتبه چهارم لیست به هند تعلق دارد. هند با داشتن یک میلیون و ۳۲۵ هزار سرباز سومین نیروی نظامی بزرگ را در اختیار دارد اما بودجه نظامی آن تنها ۳۸ میلیارد دلار است. هند چهارمین ناوگان هواپیمایی و تانک جهان را در اختیار دارد. با این وجود، بزرگترین مشکل هند این است که حجم زیادی نفت وارد می کند و همین امر گسترش نفوذ آنها در منطقه را کاهش می دهد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.net

 

5. شماره پنجم لیست انگلیس است؛ با در اختیار داشتن تنها ۱۴۷ هزار سرباز آماده خدمت جزو کوچکترین نیروهای این لیست ۱۰ تایی است اما ناوگان دریایی بزرگ همواره یکی از دارایی های اصلی انگلیس بوده است. انگلیس سالانه ۵۲ میلیارد دلار برای هزینه های دفاعی بودجه تخصیص می دهد و ۹۳۶ یگان هواپیمایی نظامی و ۴۰۷ تانک دارد.

گروه اینترنتی پرشیـن استار | www.Persian-Star.org

 

6. در رتبه ششم فرانسه قراردارد که با داشتن ۲۰۳ هزار سرباز آماده خدمت وارد رقابت می شود. فرانسه سالانه حدودا ۴۰ میلیارد دلار برای ارتش خود هزینه می کند و ششمین ناوگان دریایی و هفتمین یگان هواپیمایی را با ۱۲۶۴ فروند هواپیما در اختیار دارد اما تنها ۴۲۳ تانک دارد. با این حال فرانسه بزرگترین صادر کننده سخت افزار نظامی در سراسر جهان است و همین امر به برتری نظامی آنها می افزاید.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

7. جایگاه هفتم به کره جنوبی تعلق دارد. کره جنوبی پنجمین نیروی فعال جهانی با ۶۲۴ هزار سرباز است اما تنها سالانه ۳۳ میلیارد دلار برای ارتش هزینه می کند. کره جنوبی نیروی دریایی کوچکتری دارد و به این لحاظ در جایگاه نهم قرار می گیرد اما ۱۴۱۲ فروند هواپیما و ۲۳۸۱ تانک دارد که میزان چشمگیری است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

8. پس از آنها آلمان در رتبه هشتم جهان قرار دارد. آلمان نهمین ارتش فعال جهان را با ۱۷۹ هزار سرباز در اختیار دارد و سالانه ۴۰ میلیارد دلار برای ارتش هزینه می کند. آلمان ناوگان دریایی چشمگیری دارد اما تعداد هواپیماهای آن ۶۶۳ فروند و ۴۰۸ تانک است که چندان بزرگ و چشمگیر نیست.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

9. ژاپن با در اختیار داشتن مقام نهم، ۲۴۷ هزار نیروی فعال دارد و سالانه ۴۲ میلیارد دلار برای ارتشش هزینه می کند و چهارمین ناوگان دریایی بزرگ جهان را دارد. علاوه بر تاکید بر ظرفیت های دریایی قدرتمند، ژاپن ۱۶۱۳ یگان هواپیما و ۶۷۸ تانک آماده اعزام دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

 

10. رتبه دهم و آخرین جایگاه به ترکیه تعلق دارد. ترکیه ۴۱۱ هزار سرباز فعال دارد و هزینه نظامی سالانه آن ۱۸ میلیارد دلار است. ترکیه دهمین نیروی دریایی بزرگ جهان را دارد و ۱۰۲۰ یگان هواپیمایی دارد. با این وجود ترکیه پنجمین موجودی بزرگ تانک جهان را دارد.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.orgJavanKade.blog.ir

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی